KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299057
nr 1429 9057
Ingrid Hillar
(1911-2010), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 31x22cm, yttermått inklusive ram: 50x41cm
Ingrid Hillar, svensk bildkonstnär född i Örebro 1911, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:09:02
Ingrid Hillar
Läs mer om Ingrid Hillar
Lis Husberg (f. 1920)